GİB19.

Gelecek İçin
Bilgi Çalıştayı

Bilginin Dönüşümü 2019

Gizem Teke Karslı

28.09.1988 Ankara doğumludur. 2007-2012 yılları arasında Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi- Kimya Mühendisliğinde Lisans Eğitimini tamamladı. Aynı zamanda 2007-2013 yılları arasında Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladı. 2013 yılında Türk Patent Enstitüsü tarafından yapılan Patent Vekillik sınavı sonucunda Patent Vekili unvanını almıştır. 2012 yılında Sınaî ve Mülkiyet Hakları konusunda öncü bir yere sahip olan Grup Ofis Marka Patent A.Ş Ankara Merkez Ofisi’nde Patent Uzmanı olarak göreve başlamıştır. Şu an Patent Vekili olarak görevini sürdüren Gizem Teke Karslı aynı zamanda GO Akademi’de patent eğitmeni olarak görev almaktadır.

2012 yılından itibaren görev aldığı Grup Ofis bünyesinde yer alan 20.000’e ulaşmış müvekkil potansiyelinin ulusal ve uluslararası patent farkındalığının oluşturulması, patent veri tabanlarının kullanılması, patent araştırmalarının yapılması ile ilgili danışmanlık ve eğitim hizmetlerinde aktif şekilde eğitmen ve danışman olarak görev almaktadır.  Akdeniz Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Atılım Üniversitesi, Arel Üniversitesi, Çankaya Üniversitesi, Başkent Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Okan Üniversitesi, Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, Işık Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Kırıkkale Üniversitesi gibi bir çok Üniversiteye,  Antalya, Kocaeli, Eskişehir, Afyon, Kütahya gibi şehirlerde  Sanayi Odaları ve Ticaret Odalarına,  Eti Gıda, Eti Makine, Ziraat Bankası, Norm Civata, Schneider Elektrik, Yatsan, Güral Porselen, Commencis Bilgi Teknolojileri, Sarten Ambalaj, Elif Plastik, Mita Kalıp, Yatsan, Orta Anadolu, Ermetal Otomotiv, Çaykur gibi  Ar-Ge Merkezleri olan firmalara ve Büyük-Orta Ölçekli firmalar gibi kuruluşlarda Fikri Sınai Haklar konusunda eğitimler ve danışmanlık vermektedir.

Patent farkındalığının tüm ülke genelinde oluşturulması için verilecek olan eğitimlerin duyurulması ve güncel bilgi paylaşımı için Grup Ofis Marka Patent A.Ş. önderliğinde patent.com.tr internet sitesini kurucuları arasında yer almaktadır.

İLETİŞİM

Telefon

+90 216 6932272-73
+90 312 4281356-57

E-posta

calistay[at]onlinebilgi.com.tr

Sosyal Medya