GİB19.

Gelecek İçin
Bilgi Çalıştayı

Bilginin Dönüşümü 2019

Asım Egemen Yılmaz

Doç. Dr. A. Egemen YILMAZ, lisans öğrenimini 1997 yılında ODTÜ Elektrik-Elektronik Mühendisliği ve Matematik Bölümleri’nde, yüksek lisans ve doktora öğrenimini ise sırasıyla 2000 ve 2007 yıllarında ODTÜ Elektrik-Elektronik Mühendisliği Anabilim Dalı’nda tamamlamıştır.

1996-2008 yılları arasında ASELSAN A.Ş. (o zamanki adıyla HC Grubu Bilgi Güvenliği Sistemi Direktörlüğü’nde 2010 Data Kripto Cihazı, 2020 Veri Kripto Cihazı, TASMUS, Sayısal Kriptolu Telsiz Ailesi projelerinde Ar-Ge mühendisi olarak) Vestel Bilişim A.Ş., STM A.Ş. (HERİKKS ve TAİKS Projeleri’nde sistem ve yazılım mühendisi olarak) ve HAVELSAN A.Ş. (Barış Kartalı Projesi’nde Sistem Mühendisliği Takım Lideri ve ardından Görev Bilgisayarı Yazılım Proje Yöneticisi olarak) firmalarında görev yapmıştır.

Vatani Görevi’ni 2008 yılında Hv.K.K. Hava Teknik Okullar Komutanlığı Uzaktan Eğitim Merkezi Komutanlığı’nda yedek subay – yazılım geliştirici olarak yapan Dr. Yılmaz, 2009 yılından bu yana Ankara Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. Kuruluşundan bu yana da Ankara Üniversitesi Akıllı Sistemler ve Teknolojiler Uygulama ve Araştırma Merkezi ASTAM’ın Müdür Yardımcılığı görevini yürütmektedir.

2009 yılından bu yana akademik çalışmalarının yanı sıra çeşitli Ar-Ge projelerinde ASELSAN A.Ş., HAVELSAN A.Ş., STM A.Ş., Gate Elektronik A.Ş., Savronik A.Ş., Vestel Savunma Sanayii A.Ş., Smart Savunma A.Ş., TR Teknoloji Ltd. Şti., BilgiBiz Ltd. Şti., Dirisoft Ltd. Şti., AR&TeCS Ltd. Şti., Orta Doğu Savunma A.Ş. gibi kuruluşlara danışman / alt yüklenici olarak hizmet vermekte olan Dr. Yılmaz, Ar-Ge Proje Yönetimi ve diğer teknik konularda da Cumhurbaşkanlığı, Savunma Sanayii Başkanlığı, HAVELSAN A.Ş., TAI-TUSAŞ, Anadolu Üniversitesi, Başkant Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi bünyesinde çeşitli eğitimler vermiştir/vermektedir.

Genel ilgi alanları nümerik ve bilimsel hesaplama, optimizasyon, yazılım geliştirme metodolojileri olan Dr. Yılmaz’ın hakemli dergi/kongrelerde, çoğu İngilizce olmak üzere 200’ü aşkın teknik makalesi/bildirisi/kitap bölümü yayınlanmış durumdadır.

İLETİŞİM

Telefon

+90 216 6932272-73
+90 312 4281356-57

E-posta

calistay[at]onlinebilgi.com.tr

Sosyal Medya