GİB17.
Gelecek İçin Bilgi Çalıştayı
Granada Luxury Belek | Belek Mh. Cumhuriyet Cd. No: 7/102 - 07506 Serik / Antalya

Yrd. Doç. Dr. Didar Bayır

Doktorasını İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü’nde tamamlamış olan Yrd. Doç Dr. Didar Bayır, iş hayatına İslam Tarih, Sanat ve Kültür Araştırma Merkezi  (IRCICA) Kütüphanesi’nde başlamış, daha sonra Koç Üniversitesi Kütüphanesi’nde Referans Bölümü Sorumlusu olarak başladığı görevine sırasıyla Kütüphane Direktör Yardımcısı ve Kütüphane Direktörü olarak devam etmiştir. Bayır, Şubat 2017 tarihinden itibaren İstanbul Medeniyet Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.

Türk Kütüphaneciler Derneği (TKD) İstanbul Şubesi Başkanlığı, TKD Genel Merkez Yönetim Kurulu ve Disiplin Kurulu üyelikleri, Anadolu Üniversite Kütüphaneleri Konsorsiyumu (ANKOS) Yürütme Kurulu üyeliği, Avrupa Araştırma Kütüphaneleri Derneği (LIBER) Library Management & Administration Division, Communications & Marketing Committee ve Executive Board üyelikleri yapmış olan Bayır, ulusal ve uluslararası mesleki çalışmalara aktif olarak katkıda bulunmuştur. Ayrıca Avrupa Birliği destekli PULMAN-XT Projesi (2002-2003) ile İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve ILIPG ile birlikte yürütülen Bilgi Okuryazarlığı Projesi (2008-2009)nin koordinatörlüklerini yapmıştır.

Gri Yayınlar: Tanımlama, Sağlama, Bibliyografik Sunuş ve İşlemler başlıklı yüksek lisans tezi basılmış olan Bayır’ın çevirdiği, hazırladığı kitaplar ve ulusal ve uluslararası dergilerde yayınlanmış makale ve yazıları bulunmaktadır.

İletişim

Telefon

+90 216 6932272-73
+90 312 4281356-57

E-posta

bilgi@onlinebilgi.com.tr

Sosyal Medya